آخرین اخبار : 

شهرهای بزرگ چگونه پاکیزه می‌مانند؟

توکیو تمیزترین شهر آسیا است و کوبه رتبه سوم را در این زمینه دارد.اینها موضوعاتی است که تعجب بسیاری را بر می انگیزد.واقعا چطور ژاپنی ها شهرهای به این بزرگی را تمیز نگه می دارند؟!

به گزارش سلامت نیوز به عنوان مثال توکیو ۱۳ میلیون جمعیت دارد و سخت کار می‌کند تا شهر را تمیز نگاه داشته و محیط زیست را تا حد ممکن دوست داشتنی نگه دارد. از طرف دیگر توکیو کمترین میزان انتشار دی اکسید کربن در کل قاره آسیا را به خود اختصاص داده است. چطور کنترل شهر به این بزرگی امکان دارد؟

تفکیک زباله
در تمیزی ژاپن عوامل مختلفی دخیل هستند که در آن میان تفکیک زباله قطعاً یکی از مهمترین عوامل محسوب می‌شود.
درتمامی نواحی زباله ها به دو صورت قابل احتراق و غیر قابل احتراق تفکیک می‌شوند. به علاوه مواد بازیافتی در دسته‌های بطری‌های پلاستیکی, بطری‌های شیشه ای و کاغذ بصورت جداگانه جمع آوری می‌شوند.

با کمال تعجب خیابان‌های پایتخت ژاپن فوق العاده تمیز است. آشغال و زباله به ندرت دیده می‌شوند و این به سبب سطل آشغال‌هایی است که در مغازه‌ها و ایستگاهها به وفور پیدا می‌شوند؛ لذا برای مردم راحت است که از شر زباله‌شان رها شوند و از تولید آشغال و زباله سازی ممانعت به عمل بیاورند.

Office-Recycling

شهروندان
علاوه بر این ژاپنی‌ها از همان کودکی مسئول زباله خودشان بار می‌آیند و اگر نیاز باشد آن را با خود به خانه‌شان می برند. این همان دلیلی است که باعث می‌شود مکان‌های عمومی فوق العاده تمیز باشند.

عموماً ژاپنی‌ها مردمی هستند که متوجه محیط اطرافشان هستند. خواه این محیط مردم و خواه مواد باشند. گرافیتی و یا دیوارنویسی کمتر دیده می شود و وندالیسم و تخریب کاملا نادر است.

1

ایستگاههای مختص سیگار
در نهایت خیلی از جاهای شلوغ توکیو مثل شیبویا و یا شینجوکو انواع مختلفی از قوانین ضد استعمال دخانیات دارند. برای همین استگاههای مخصوصی برای استعمال دخانیات تأسیس شده است و غیر قانونی و قدغن است که کسی در بیرون این جاها به استعمال دخانیات بپردازد. بنابراین ته سیگارهای افتاده بر زمین چیزی نادر برای دیدن است.
ژاپن هنوز در حال بهبود است و با سهمی که به هر نفر داده می شود, می‌توان آینده ای تمیزتر هم برای آن متصور بود!

 

 

منبع: سلامت نیوز، یاشار بوم راشین


 1. sikis izle گفت:

  Superbe blog, qui transpire la passion à l’état pur …

 2. sikis izle گفت:

  Your blog is a success, very complete. Ahhh when passion is there, everything is 🙂

 3. با سلام
  بدینوسیله از شما دعوت می شود ضمن مراجعه به سایت زیست محیطی http://www.yarabumco.ir از خواندنی های دیگر “یاشار بوم راشین” هم بهره مند شوید.

 4. Zeal گفت:

  God help me, I put aside a whole aftorneon to figure this out.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *