آخرین اخبار : 

پاپ کورن تهیه شده در مایکروویو … خطری ناشناخته

روزانه شاید با مواردی دست و پنجه نرم می‌کنیم که برای سلامتی ما بسیار مضر هستند اما از آنها آگاهی نداریم. مثلاً پاپ کورن‌های ساده ای که در ماکروویوها درست می‌شوند. احتمالاً شنیده‌اید پاپ کورن‌هایی که با کمک مایکروویو تهیه می‌شوند، ایمن نیستند و حاوی ترکیبات شیمیایی هستند که خطر ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهند. بیشتر گفتگوها هم بر سر رابطه مصرف این خوراکی ها با سرطان ریه است. اما در حقیقت، رابطه مستقیمی بین سرطان ریه و پاپ کورن مایکروویو شده وجود ندارد. اما به نظر می‌رسد که بین این ماده غذایی و برخی دیگر از انواع سرطان، رابطه وجود دارد.

در واقع در لایه‌ی داخلی بسته‌بندی‌های پاپ کورن‌هایی که باید در حرارت ماکروویو قرار گیرند تا آماده شوند، یک روکش شیمیایی نچسب تعبیه شده است که طی این فرایند گرم شدن تجزیه می‌شود و باعث تولید اسید پروفلورو اوکتانوئیک می‌شود. این ماده می‌تواند بر احتمال بروز سرطان‌هایی  نظیر پروستات و سرطان کبد بیفزاید.

شاید این پاپ کورن‌ها ارتباطی با سرطان ریه نداشته باشند (یا ارتباط شان مستقیم نباشد) اما مصرف پاپ کورن مایکروویو شده با بیماری‌های ریه در ارتباط است. نوعی ماده شیمیایی به نام diacetyl که در ترکیبات طعم دهنده به این پاپ کورن ها وجود دارد، خطر بروز مشکلات ریوی دیگری مثل برونشیت obliterans را در کارگرانی که در کارخانجات تولید کننده این مواد خوراکی کار می‌کنند، افزایش می‌دهد و تنفس را برای افراد، مشکل می‌کند.

بنابراین، بهتر است که برای حفظ سلامتی خود و فرزاندانمان از پاپ کورن مایکروویو شده، استفاده نکنیم. اما اگر هم شرایطی پیش آمد که از این نوع پاپ کورن‌ها استفاده کردید، آن را داغ مصرف نکنید و بگذارید تا سردتر شود و بعد بسته پاپ کورن را باز کنید. علت این است که هر قدر که پاپ کورن مایکروویو شده، داغ تر باشد، ترکیب شیمیایی diacetyl بیشتری را در محیط آزاد می‌کند و وارد دستگاه تنفس ما می‌شود. پس هر قدر که قبل از باز شدن بسته بندی، سردتر شود، مقدار کمتری از این ماده وارد هوا می‌شود.

 

منبع :   www.livestrong.com


  1. Tess گفت:

    Check that off the list of things I was coensufd about.

  2. Johng387 گفت:

    Enjoyed examining this, very good stuff, thankyou. Talk sense to a fool and he calls you foolish. by Euripides. kebbgggdggkg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *